Svenska Friidrottsförbundet
Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

Tidsprogram

Anmälda

Resultat

Startsidan

Preliminära resultat Viking Line-spelen 2004
   
M
100 M FÖRSÖK 1 Vind: 2,3 2004-08-10 1 Joakim Stockling 84 Huddinge AIS 11.88 2 Patrik Sjöbom 86 Huddinge AIS 12.44 3 Claudio Zalazar 89 Spårvägens FK 13.30 4 Thomas Wentzel 90 Huddinge AIS 14.11 5 Per Öhrland 42 Huddinge AIS 15.59 FÖRSÖK 2 0,8 2004-08-10 1 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 11.72 2 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK 12.10 3 Alexander Lundholm 88 IFK Tumba 12.27 4 Carl-Adam Lindros 88 Huddinge AIS 12.30 5 Dan Lindros 59 Huddinge AIS 12.47 6 Peter Gabrielsson 62 Huddinge AIS 12.66 FÖRSÖK 3 1,1 2004-08-10 1 Michel Tornéus 86 IFK Tumba 11.23 2 David Andersson 85 Hammarby IF 11.36 3 Simon Forsberg 83 Rånäs 4 H 11.57 F 4 Nevzad Karametyovic 88 Nyköpings BIS 11.61 F 5 Viktor Granholm 86 Spårvägens FK 11.65 F 6 Daniel Hillgren 85 Huddinge AIS 11.80 7 Marcos Valenzuela Rivera 84 Spårvägens FK 12.13 Tom Gatsinzi 82 Spårvägens FK Ej start FÖRSÖK 4 1,0 2004-08-10 1 Tomas Olszowy 83 Spårvägens FK 10.93 F 2 Amilcar Reis 73 Huddinge AIS 11.04 F 3 Aristide Bamane 82 Spårvägens FK 11.26 4 Stuart Mulondo 84 SoIK Hellas 11.42 F 5 Daniel Bergström 79 Huddinge AIS 11.44 F 6 Håkan Setthammar 72 Västerås FIK 11.46 7 Johan Ndure 81 Spårvägens FK 11.57 8 Martin Skeppstedt 82 Spårvägens FK 11.59 FINAL +1,8 2004-08-10 1 Tomas Olszowy 83 Spårvägens FK 10.85 2 Amilcar Reis 73 Huddinge AIS 11.05 3 Daniel Bergström 79 Huddinge AIS 11.27 4 Stuart Mulondo 84 SoIK Hellas 11.37 5 Simon Forsberg 83 Rånäs 4 H 11.61 6 Nevzad Karametyovic 88 Nyköpings BIS 11.61 7 Viktor Granholm 86 Spårvägens FK 11.68
M
200 M FINAL 1 Vind: +0,8 2004-08-10 1 Daniel Hillgren 85 Huddinge AIS 24.30 2 Leo Silvén Möller 88 Huddinge AIS 24.40 3 Joakim Stockling 84 Huddinge AIS 24.50 4 Carl-Adam Lindros 88 Huddinge AIS 24.83 5 Fredrik Josefsson 82 Huddinge AIS 25.11 6 Peter Gabrielsson 62 Huddinge AIS 25.79 7 Dan Lindros 59 Huddinge AIS 25.92 8 Peter Zahn 63 Huddinge AIS 27.41 FINAL 2 +0,0 2004-08-10 1 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 24.14 2 Martin Johannsen 86 Danderyd Athletic 24.18 3 Robert Badas 86 Fredrikshofs FIF 24.33 4 Sandun Andersson 86 Fredrikshofs FIF 26.87 Nevzad Karametyovic 88 Nyköpings BIS Ej start FINAL 3 +0,0 2004-08-10 1 Thomas Nikitin 82 Spårvägens FK 22.02 2 Mattias Claesson 86 Hässelby SK 22.62 3 Joel Gustafsson 83 SoIK Hellas 23.57 Simon Forsberg 83 Rånäs 4 H Ej start Tomas Olszowy 83 Spårvägens FK Ej start
M
1500 M FINAL 2004-08-10 1 Björn Gustafsson 79 Hammarby IF 4.00.07 2 Patrik Andersson 86 IFK Lidingö 4.04.63 3 Martin Gidewall 76 IFK Tumba 4.07.40 4 Tobias Nylander 85 Hammarby IF 4.09.99 5 Anders Appeldahl 86 Kungsängens SK 4.19.27 6 Björn Johansson 76 Rånäs 4 H 4.21.90 7 Robin Kivila 87 IF Linden 4.28.10 8 Oskar Majling 86 Kungsängens SK 4.29.93 9 Hannes Öckerman 87 Kungsängens SK 4.32.65 10 Madis Loit 84 Estland 4.34.81 11 Peter Zahn 63 Huddinge AIS 4.41.68 12 Nils Olsson 44 Huddinge AIS 5.55.96 Johan Klinteskog 81 Hammarby IF Bröt Ashtan Kasiri 85 Hammarby IF Bröt Per Synnerman 71 Hammarby IF Bröt
M
3000 M FINAL 1 1 Helmut Leuschner 65 FK Studenterna 9.27.08 2 Matt Kinane 68 England, Swansea 9.33.49 3 Mario Rieloff 61 Fredrikshofs FIF 9.45.97 4 Jonas Larsson 71 FK Studenterna 9.48.32 5 Thomas Malmgren 58 Flemingsbergs SK 9.50.13 6 Tommas Gunnare 65 Fredrikshofs FIF 9.59.96 7 Samuel Karlsson 82 IFK Gnesta 10.01.82 8 Petri Helminen 64 FK Studenterna 10.06.40 9 Henrik Holmberg 73 Fredrikshofs FIF 10.09.62 10 Magnus Kvist 68 FK Studenterna 10.09.96 11 Kim Hedbom 54 Huddinge AIS 10.33.94 12 Martin Larsson 71 Flemingsbergs SK 12.00.66 13 Sverker Unnes 43 Fredrikshofs FIF 12.34.26 Anders Pedérsen 54 Fredrikshofs FIF Ej start Johan Blackestedt 64 Fredrikshofs FIF Ej start FINAL 2 1 Linus Nilsson 83 Enhörna IF 8.42.96 2 Fredrik Swahn 77 Rånäs 4 H 8.44.31 3 Patrik Engström 77 FK Studenterna 8.46.88 4 Jesper Hansson 67 Enhörna IF 8.50.30 5 Linus Holmsäter 84 Fredrikshofs FIF 9.05.44 6 Måns Höiom 69 FK Studenterna 9.08.93 7 Jason Matthews 74 FK Studenterna 9.10.33 8 Ulf Eriksson 74 Flemingsbergs SK 9.12.45 9 Cédric Schwartzler 74 FK Studenterna 9.13.46 10 Lorenzo Nesi 65 FK Studenterna 9.14.15 11 Martin Vose 67 FK Studenterna 9.24.10 12 Stefan Johansson 69 Rånäs 4 H 9.32.23 13 Mårten Westberg 61 Fredrikshofs FIF 9.32.89 14 Robin Blomdin 86 Enhörna IF 9.34.73 15 Martti Mustonen 60 Rånäs 4 H 9.36.06 16 Tommy Nordsten 63 Fredrikshofs FIF 9.36.53 17 Fredrik Josefsson 82 Huddinge AIS 9.37.84 18 Mikael Videfors 66 Fredrikshofs FIF 9.47.72 19 Leif Hansson 62 FK Studenterna 10.07.14 20 Mohamed Cadimi 67 Huddinge AIS 10.43.37 Martin Gidewall 76 IFK Tumba Ej start
M
HÖJDHOPP 1 Jesper Granlund 86 Huddinge AIS 183 2 Patrik Sjöbom 86 Huddinge AIS 175 3 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 175 4 Thomas Wentzel 90 Huddinge AIS 146
M
STAVHOPP 2004-08-10 1 Bo Jacobsson 72 Gotländsk FI 420 2 Martin Lundqvist 86 Huddinge AIS 410 3 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK 370 4 Christofer Von Seth 88 Huddinge AIS 320
M
LÄNGDHOPP 2004-08-10 1 Håkan Setthammar 72 Västerås FIK 680 +1,3 2 Eric Nyberg 85 IFK Lidingö 656 +0,8 3 Johan Ndure 81 Spårvägens FK 615 +0,5 4 Mladjen Drakovic 87 Sundbybergs IK 534 +1,6
M
KULA 2004-08-10 1 Thomas Hirvonen 80 Väsby IK 1420 2 Christian Hansson Bergén 90 Huddinge AIS 918 3 Alf Nede 53 IFK Linköping FK 917
M
DISKUS 2004-08-10 1 Niklas Arrhenius 82 Spårvägens FK 5927 2 Thomas Hirvonen 80 Väsby IK 4278 3 Erik Holmgren 61 Huddinge AIS 4063 4 Håkan Öberg 61 Nyköpings BIS 3986 5 Christer Högrelius 51 SoIK Hellas 3837 6 Johan Bark 85 Västerås FIK 3744 7 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 3716 8 Christian Hansson Bergén 90 Huddinge AIS 2975
M
SLÄGGA 2004-08-10 1 Anders Bergström 66 Gefle IF 5218 2 Johan Bark 85 Västerås FIK 4512 Mattias Jons 82 Hässelby SK Ej res. Niklas Arrhenius 82 Spårvägens FK Ej res. Christian Hansson Bergén 90 Huddinge AIS Ej res. Kenneth Bergén 69 Huddinge AIS Ej res. 3 Joakim Stenman 84 Huddinge AIS 95Ej res.
K
100 M FÖRSÖK Vind: +1,7 2004-08-10 1 Anna Lilja 81 Nyköpings BIS 12.15 2 Mariama Sambou 88 Huddinge AIS 12.21 3 Helena Norberg 86 Huddinge AIS 12.78 4 Isabelle Eriksson 86 Nyköpings BIS 12.95 5 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge AIS 13.18 6 Tereza Ortiz 89 IFK Tumba 13.58 7 Karolina Busznyàk 84 IFK Tumba 13.64 8 Anna Wikström 87 IFK Tumba 13.98
K
200 M FINAL 1 Vind: +0,0 2004-08-10 1 Malin Kemi 75 Spårvägens FK 26.97 2 Ulla Männi 87 Estland 27.61 3 Silja Aav 89 Estland 27.68 4 Tereza Ortiz 89 IFK Tumba 28.42 5 Eline Linnas 89 Estland 28.47 6 Linnea Djurling 90 IFK Tumba 31.19 FINAL 2 +0,6 2004-08-10 1 Anna Lilja 81 Nyköpings BIS 25.12 2 Elin Andersson 86 Västerås FIK 26.94 3 Isabelle Eriksson 86 Nyköpings BIS 26.94 4 Marlin Brown 75 Spårvägens FK 27.33 5 Karolina Busznyàk 84 IFK Tumba 28.37 6 Ulrika Jansson 85 Kungsängens SK 28.62 Sofia Stensiö 88 Kungsängens SK Bröt
K
1500 M FINAL 2004-08-10 1 Ulrika Johansson 75 Rånäs 4 H 4.31.32 2 Isabelle Ahlström 81 Rånäs 4 H 4.47.62 3 Görel Manners 63 Fredrikshofs FIF 4.51.00 4 Beathrice Odén 80 Rånäs 4 H 4.56.10 5 Sofie Eklund 84 Hammarby IF 4.57.11 6 Anneli Vilemson 85 Estland 5.01.99 7 John Kingstedt 92 Huddinge AIS 5.19.95 8 Joel Kumlin 91 Huddinge AIS 5.30.08 Caroline Rönnlund 86 Huddinge AIS Bröt Pontus Werbelow 89 Huddinge AIS Bröt Camilo Martinez 86 Huddinge AIS Bröt
K
3000 M FINAL 1 1 Johanna Bjermkvist 83 Huddinge AIS 10.11.38 2 Catrine Josefsson 86 Huddinge AIS 10.39.07 3 Letu Abraha 77 Sundbybergs IK 10.46.10
K
HÖJDHOPP 1 Jenny Isgren 81 Spårvägens FK 168 2 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge AIS 149
K
STAVHOPP 2004-08-10 1 Klara Persson 80 Spårvägens FK 386 2 Jenny Truuberg 82 Spårvägens FK 357 3 Lisa Wälitalo 82 Umedalens IF 357
K
LÄNGDHOPP 2004-08-10 1 Hege Mardiste 87 Estland 539 +1,8 2 Emilie Andersson 89 Kungsängens SK 536 +0,9 3 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge AIS 534 +0,7 4 Johanna Vunder 87 Estland 523 +1,5 5 Charlotta Brishammar 87 IFK Lidingö 496 +1,3 6 Amelie Engström 87 IFK Lidingö 491 +0,5 7 Linnea Djurling 90 IFK Tumba 403 +0,7
K
KULA 2004-08-10 1 Carolina Hjelt 86 Huddinge AIS 1395 2 Mikaela Johansson 84 Ärla IF 1269 3 Linda Eriksson 87 Nyköpings BIS 959
K
DISKUS 2004-08-10 1 Linda-Marie Mortensson 71 Hässelby SK 4545 2 Linda Wijkander 83 Klippans FK 3980 3 Carolina Hjelt 86 Huddinge AIS 3857 4 Anna Wikström 87 IFK Tumba 3809 5 Mikaela Johansson 84 Ärla IF 3545 6 Teresia Kovanen 76 Huddinge AIS 3083
K
SLÄGGA 2004-08-10 1 Mikaela Johansson 84 Ärla IF 4735 2 Linda Eriksson 87 Nyköpings BIS 4707 3 Carolina Hjelt 86 Huddinge AIS 4283

Utskriftsvänlig version


Maila ansvarig utgivarewebmaster. Senast uppdaterad 11-aug-04
All contents copyright   2000-2003 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved